Pro Otaku

26. srpna 2014 v 11:44
I když pojem otaku vlastně znamená něco jako úchyl anebo člověk něčím opravdu posedlý (třeba rozmanitostí tras metra v Tokyu-> taky bych chtěla mít takové starosti) v české subkultuře se toto označení hrdě používá pro nadšence a fanoušku anime, mangy a vlastně i japonské (občas jihokorejské) kultury.

PRO OTAKU

Není to diskriminace, každý je vítán. Jen ať se připraví na hatmatilku španělské totiž japonské vesnice.
Rubrika, docela nová, se bude zabývat různými fakty a pravdami o anime. Tuto složku chci využít na články, které by se dokázaly šťourat v zaběhnutých klišé v animovaných seriálech i černobílých mangách. Občas se mohou vyskytnout spoilery.

RECENZE ANIME + OVA

Recenze jako takové můžete najít ještě ZDE, ale pokud chcete vermomoci na anime, které jsem viděla povětšinu celé a utvořila si na něj jakýs takýs názor, klikněte.

RECENZE MANGY

Jsem nárůživý čtenář mang, tj. japonských černobílých komiksů, které se čtou zprava doleva, pokud budu psát někdy recenze na manhwy (tj. korejská obdoba, která se ale čte zleva doprava) budu je vkládat také sem, vím, že mnozí vyznavači korejské kultury mi půjdou po krku, ale co nadělám. Leč, přesto, že v jsem si v tomto našla opravdové zalíbení, recenzí na ně tu mám opravdu málo.

POSTAVY

Rubrika se nebude zaobírat jednotlivými postavami každičkého anime. Vyberu vždy 4-10 postav, které jsou něčím zajímavé. Ať už jsou to neohrožené hrdinky, melancholičtí bišíci, otravné cácorky toho nejhoršího razů anebo top nejoblíbenějších zvířátek, vždy půjde čiště o můj názor. Uvedu klady (popřípadně vyzdvihnu zápory) aby každý věděl, co si o postavě myslím. Pokusím se aby se nejednalo o spoilerovskou zónu, ale občas mi něco ujede. Také doufám v nějakou odezvu. Každý článek této rubriky bude vycházet jednou do měsíce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama