Zasloužíme si je?

26. září 2016 v 18:39 | Naoki-Keiko |  Femina
Chci tento článek věnovat těm, kteří nejsou spokojeni s ničím okolo a na sebe se ani sebemenší kritikou v oku nepodívají.


Když vstoupí žena na doménu jménem "Hledám partnera", její tagy jsou:


-měl by být obecně schopnější než já, ale aby to nebylo tak okaté
-musí být schopen postarat se o rodinu, pod co spadá:
+vysoké místo ve společnosti, jak společenské postavení tak i vysoké platové ohodnocení
+excelování ve složitějších vědních disciplínách, což svědčí o vysoké inteligenci
+vysoká emoční inteligence, schopnost komunikovat se všemi a vylízat se ze všemožných situací
+schopnost organizování, zvládání manuálních prací jak ve vnitřní domácnosti (vaření), tak i vnější (oprava střechy)

Dále pak
-pro zajištění slušného genetického materiálu, musí mít správný poměr mužských a ostatních hormonů v těle, pevné zdraví, solidní fyzičku, hezké rysy, obličej
-přesto potlačení některých nežádoucích hormonálních změn jako například plešatění není žádoucí
-"správné morální myšlení"
-smysl pro povinnost, smysl pro spravedlnost, smysl pro rodinu
-existence kontaktů, které se zamlouvají i mě (schválení partnerových přátel a rodiny)

A závěrem:
-musí to být takové moje "já" v mužském těle podle mých představ a mnohem, mnohem, mnohem lepší

Po udání všech těchto "tágů" do vyhledavače a kliknutí Enter se systém pomátne a pokud to utáhne bez spadnutí, ve výsledku hledání vám ukáže "nula nalezených výsledků pro váš dotaz". Uživatelky domény zvané život se pak neuvěřitelně diví, kde se stala chyba, domáhají se resetování, restartování, obnoveného vyhledávání, volání na servisní linky v podobě psychologů, psychiatrů, seznamek i party stejně smýšlejících (a taktéž nezadaných) kamarádek.

No, a po tom všem usilování o nalezení alespoň jednoho výsledku v hledání (když už jich nejsou stovky, jak uživatelky v prvopočátku zamýšlely) se objeví (čistě hypoteticky) odkaz na muže s devadesáti procenty požadovaných tágů. A teď si položme otázku. Proč by takový borec měl nějakou "uživatelku" vůbec chtít?

"Já mám na kontě tohle všechno. Co mi můžeš nabídnout ty, kočko?"

Málo lidí (z obou stran barikád jménem pohlaví) to rádo slyší, ale ze sociologického a psychologického hlediska se párujeme na základě jistých faktorů:

-stejné/podobné (nejen domácí) zázemí
Což znamená, že princ si Popelku v reálu do svého paláce vážně nepřitáhne (anebo to nemyslí úplně vážně). Samozřejmě to platí i obráceně- chasník Honza se k princezně ani nedostane. Nežijeme (aspoň v téhle části světa) v žádném kastovacím systému, přesto se "každý držíme svého kopyta". Proč? Přestože nás plno příběhů a jejích ztvárnění přesvědčuje, že láska nezná hranic, hranice to má. Národní elita se z nějakého důvodu nemísí se střední třídou nebo dokonce luzou, a luza či vyšší střední třída zase nestojí o princezny a prince z nepolitické elity národa- už z principu. Každý z nich se do něčeho narodil, žil v tom a teď se má vciťovat do toho druhého, který má úplně jiný svět. Jistě, tihle lidé mají právo na děti, spravedlivý soud, lékařské ošetření, ale rodina a přátele "prince" Popelku do svých kruhů nepřijmou. Prostě mezi ně nepatří. Leda, že se Popelka nad to uměla povznést, dosahovala by jiných kvalit v podobě vědecké dráhy nebo top managementu a tím by se jinak vyrovnala příbuzným svého prince a ti by na ni nemohli říct ani "bú", protože by byla slavnější než oni všichni dohromady. (hypoteticky)

-smýšlení, názory, charakter
Je jasné, že partneři se musí dívat na politiku ať už politiku světovou nebo "diktaturu v činžáku" stejně. Když ne, v jistých situacích (třeba politických převratech) by to mohlo skončit i fatálně. A to se krom politiky týká všeho. Nemusí jít přes kopírák, ale měli by být tolerantní už jen proto, že to tak sami cítí. A pak charakter, na tom, že protiklady se přitahují něco bude, ale to by bylo nadlouho se o tom rozepisovat. Z obou stran musí být spokojenost zhruba na stejné úrovni. Jinak by šlo o jednostrannou lásku a to taky nekončívá happy endem.

-postavení ve společnosti, podobné úspěchy
Když to hodně přeženu, vypadá to nějak takhle:
"Jestli má můj miláček Nobelovu cenu z kvantové fyziky, měla bych mít aspoň Pullizerovu cenu ať to nevypadá tak blbě."
Je to hodně přitažené za vlasy, ale snad to vystihuje celý problém, který se tu snažím objasnit. Když páni musí disponovat všemi superhrdinskými vlastnostmi, co jim na oplátku mohou nabídnout dámy?
Ještě jinak:
Budu krásná, vysoká blondýna za kterou by se ani "za Německa" v oných zemích nestyděli, budu disponovat vysokým IQ (objasním základy kvantové fyziky, tak dobře, že i Einstein by se ke mně modlil), budu hovořit deseti jazyky, krásně zpívat, dám maraton a ani se nezadýchám, přesto budu půvabná, v posteli dokonalá, společenská mrkací panna a budu mít ještě jeden milion těch kladných vlastností Mary Sue.
No, proč bych si v takovém případě, nemohla jít počíhat na budoucí právnické superhrdiny ke branám Harwardu? Případně k laborkám MIT- podle vkusu?

No jo, ale já ničím takovým zdaleka nedisponuju. A která z nás ano? Dobrá, příkladem jsem to přehnala, ale když si to některé dámy to "hledání" představují jako Hurvínek válku, tak by mezi partnery byla obrovská propast. Jak by se pochopili, jak by si rozuměli a o čem by si, kdyby se nesexovalo, o čem by si povídali?

"Miláčku, dneska jsme v CERNu zjistili, že protony vlastně neexistují,"
"Ale miláčku, co já s tím mám dělat? V práci si tři největší světové mocnosti hodlají vlítnout do vlasů, copak takhle se dá řídit OSN? Nemám čas ani uvařit večeři. Musím zavolat do NY. Už ses naučil dělat ty těstoviny?"

Převeďme to z legrace na obyčejné lidi a mějte trochu soudnosti. Takže dámy, až si budete zakládat účet na doméně "Hledám partnera", nezapomeňte si řádně a pravdivě vyplnit profil. Dejte si tam nějakou pěknou fotku sebe sama na které jste pěkná, ale ne vyretušovaná. Ať si případný zájemce představí vaší tvář bez líčení, vedle které se může jednou každé ráno probouzet. Nezapomeňte vyplnit vaše znalosti kvantové fyziky či pokročilost ve vaší mandarínštině a když bude nulová, nestyďte se za to. Ohvězdičkujte se a dejte si správný počet like. Vyplňte pečlivě kolonku zájmy, přednosti, negativa, zdravotní stav. Věřte tomu počítači jménem náhoda a on vám něco vygeneruje, toho bych se nebála.

Nevím, jak to funguje ve světě pánů. Možná by taky chtěly sexbombu s doktorátem, ale oni sami se zmohli možná tak na maturitu. Nevím, sdělte nám prosím své dojmy z druhé strany barikády.

Moje teze má milion ALE. Můžete je vyjádřit v komentářích.

Opomněla jsem všelijaké náhody a výjimky. O některých vím, další tuším, že existují. I o nich se můžete zmínit ve spodcích svých komentářů.

Sama jsem člověk poměrně náročný na partnera. Ale já jsem ještě náročnější sama na sebe. Prakticky nic si neodpustím, pracuji na sobě a čím jsou mi lidi blíž, tím mám na ně větší a větší nároky. Vím, že na "jistý kruhy" nemá, ale tam, kam bych se dostat mohla, bych se jednou ráda dostala. Zatím nevím, kde to přesně zakotvím, ale budu se snažit aby to bylo co nejdál od mých začátků. A když přitom náhodou narazím na někoho stejně myslícího a fungujícího do dvojice, bude to dobrá zkušenost.

A teď si dáme dotazníček.
Milé dámy, milí pánové

Napište mi jednu vaši přednost, kterou považujete za velké plus.

Napište mi jednu přednost, kterou vyžadujete za každé okolnosti od vašeho partnera.

Jednu vaši neřest nebo negativum různé důležitosti- výběr je na vás.

A jednu neřest nebo negativum vašeho partnera, kterou byste byli schopni snést.

Umíte upřímně odpovědět na můj poslední dotaz?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 beepinka beepinka | Web | 27. září 2016 v 13:48 | Reagovat

Taky si myslím,že většinou si lidé vybírají partnera pro život,který je na tom tak nějak podobně,jako oni sami. Ať už se jedná o zázemí,mentalitu či finanční situaci apod. Takové vztahy mají většinou podle mě největší šanci fungovat a dá se u nich hovořit o opravdové lásce. Jinak teď k dotazníku,za moji přednost považuji to,že se pro ostatní lidi vždycky snažím být oporou,pomoci jim a snažím se jim ukázat,že se na mě mohou opravdu spolehnout. Takže když někoho mám ráda a on má nějaký problém,snažím se mu co nejvíce pomoct,stát při něm. Od mého partnera vyžaduji určitě upřímnost. Co je moje negativum? Jsem líná jak prase a nějaké věci nejsem už pár let schopná změnit či dotáhnout do konce. No a co se týče negativa mého partnera,které bych byla schopná snést...to nevim :DD.....nenapadá mě nic konkrétního. :D. Když mám někoho ráda,tak si na něj prostě tak nějak zvyknu a ta únosná negativa prostě beru jako jeho součást. Co ale fakt nesnášim a nesnesu je ta neupřímnost apod.

2 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 27. září 2016 v 18:41 | Reagovat

Proto si nikdy nikoho nenajdu :D

A co vím, tak kluci obvykle zrovna netouží  po chytré přítelkyni, spíš naopak, jinak by si připadali méněcenní, proto byla Sněhurka ideální dívka, protože byla krásná a blbá.

Abych odpověděla na poslední otázky:
- Jsem vtipná
- Krásný obličej
- Jsem lůzr
- Potřeba mít částečnou kontrolu nad mým životem.

3 stuprum stuprum | Web | 30. září 2016 v 1:48 | Reagovat

Miluju sexbomby! Na ničem jiném nesejde. Jen ať porodí hezké děcko!

4 Imaginární přítelkyně Imaginární přítelkyně | Web | 1. října 2016 v 21:44 | Reagovat

Co se týče toho, že "každý se drží své sorty lidí", dle mě je to vcelku jednoduché.
Nechci tvrdit, že všichni, kteří vystudují učňák, jsou hloupí a naopak vysokoškoláci srší intelektem na sto honů. Ale u většiny to tak je (alespoň ta první část, u těch vysokoškoláků to dost hapruje díky dnešním sníženým nárokům na studenty), častokrát nemají takový všeobecný rozhled.
Takže ano, snažím se hledat partnera mezi vysokoškoláky, což se zdá naprosto logické - máme se o čem bavit, snáze najdeme společnou řeč.
Znám partii lidí, kteří povětšinou vystudovali učňák, jsou skvělí, milí... Ale příliš často s nimi čas netrávím - nemám si s nimi moc co říct. Jsou jednodušší - a to teď nechci brát jako urážku, jen to tak prostě je.

Takže souhlasím s tebou, že každý se drží toho svého a nikdo by neměl očekávat od svého partnera něco, co nenajde u sebe nebo čemu nedokáže nabídnout žádnou protiváhu.

Jinak skvěle a zajímavě napsaný článek, obzvlášť se mi líbilo to přirovnání k internetovému vyhledávači :)

5 postrehybrunety30plus postrehybrunety30plus | 3. října 2016 v 22:26 | Reagovat

Je pravda, že partneři si vybírají (nebo by měli vybírat) protějšek tak nějak s ohledem na své vlastní "kvality". Kamenem úrazu tady ale je schopnost realistického ohodnocení sama sebe, kdy mnohdy jedinec (jakéhokoli pohlaví) zcela (pod)průměrného vzevření, s omezeným všeobecným rozhledem a tak vůbec očekává životní výhru v podobě prince v Lambu nebo 17leté modelky - a nic míň.
Upravit si "profil" dle reálu je sice něco, co by velel rozum, ale je to tak vzdálené lidské potřebě činit se lepšími. O to zábavnější jsou potom setkání "princů s Ferrari" a "17letých modelek" tváří v tvář :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama