Knihy přečtené za prázdniny 2017

14. září 2017 v 10:18 | Naoki-Keiko |  KNIHA
Hanba mi. Byly mi dopřány skoro čtyři měsíce volna a já četla tak málo. Oproti předchozím prázdninám, kdy jsem měla k dispozici "pouhé" dva měsíce. A moje neaktivita nevězí ve výzvě "měsíc nic nepřečíst", ale tak nějak ve mně samé.Romance pro křídlovku - František Hrubín
Černí myslivci - Růžena Svobodová
Obecná škola - Zdeněk Svěrák
Filmové povídky: Lesní jahody - Ingmar Bergman (scénář)
Filmové povídky: Jako v zrcadle - Ingmar Bergman (scénář)
Filmové povídky: Hosté večeře páně - Ingmar Bergman (scénář)
Soumrak - Dmitry Glukhovsky
Mechanická princezna - Cassandra Clare
Džungle - Upton Sinclair
Filmové povídky: Mlčení - Ingmar Bergman (scénář)
Filmové povídky: Scény z manželského života - Ingmar Bergman (scénář)
Filmové povídky: Hadí vejce - Ingmar Bergman (scénář)
Proč? 13x proto - Jay Asher
Horalka - Alberto Moravia
Atlas mraků - David Mitchel
Kapitánská dcerka - Alexander Sergejevič Puškin
Dlouhý pochod - Stephen King
Volání kukačky - Robert Galbraith (JKR)
Opičí tlapka - William Wymark Jacobs (povídka)
Čistý- Julianna Baggotová
Hunger games: Aréna smrti - Suzanne Collinsová
Hunger games: Vražedná pomsta
Hunger games: Síla vzdoru

Dobrá, číslo dvacet tři není zase tak špatné. A o prázdninách bývám obecně taková pasivnější ve čtení. Je to první seznam, který se týká mého pomaturitního období po ukončení SŠ. Uvidím, jak budu nebo nebudu mít čas na čtení teď.

A co vy a vaše prázdninové čtení?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 beepinka beepinka | Web | 14. září 2017 v 22:25 | Reagovat

Podle mě jsi toho přečetla fakt dost :D! :d Pro mě tohle nepředstavitelný...přečíst tolik knih xD.

Jinak musím souhlasit..na Berlíně je stále vidět ta válka...má něco do sebe,ale nemá podle mě takové to čaro,jako třeba Vídeň,která mě naprosto okouzlila ^^

2 Alxemi Alxemi | Web | 14. září 2017 v 23:55 | Reagovat

Na počet hezké, ale bavilo tě něco z toho skutečně? Já osobně bych třeba četl knihy každý den, ale málokdy najdu nějakou zajímavou, která by se mi líbila. A číst jen do počtu, je pro mě nesmyslné.

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 15. září 2017 v 12:01 | Reagovat

[2]: Pro mě není četba koníček, už je to spíš návyk- ale ne závislost, bez knih vydržím nějakou dobu a nemám absťák.
Spíš než bavilo, mi to něco dávalo.
Filmové povídky jsem dočetla, abych je měla kompletně dočtené (rozečetla jsem si první scénář někdy v sedmnácti), Mechanickou princeznu, abych dokončila trilogii, kterou mi doporučila kamarádka, Džungli, protože jsem ji začala číst v šestnácti ale nechala jsem toho... a je toho hodně o čem bych mohla říct, že to byly resty, dluhy, zvědavost. Já moc pro zábavu nečtu, to je pravda.
Ale do počtu nečtu. Hodně knih z tohoto seznamu (i těch předchozích) mi přišly zajímavé. Kdyby mi knihy nic nedávaly, tak je nečtu.

Jedním z důvodu proč čtu, jsou moji rodiče a ostatní dospělí v mém okolí, kteří už pracují. Jsou to totálně vyřízení lidé, kteří dělají vše proto, aby se udrželi nad vodou a přežili. A už nemají sílu na nic jiného.Jestliže se mi to stane taky, což klidně může, tohle jsou moje poslední roky, kdy do sebe můžu nasát nějaké ty "vyšší dívčí" rozumy, sebevzdělávat se, zajímat se o nějakou seberealizaci (Maslow. pyramida potřeb) atd. A myslím, že takhle svůj volný čas zabíjím efektivněji než mnozí jiní. Nevidím na tom nic špatného se takhle řítit ve čtení, když z některých těch knih něco pochytnu, a u těch ostatních- nesnáším nedokončené (nedočtené) záležitosti.

4 Alxemi Alxemi | Web | 15. září 2017 v 13:12 | Reagovat

[3]: Ah tak. No, já čím víc blogů procházím, tím častěji narážím na lidi, co čtou, jak o závod. Splňují "knižní výzvy" a občas to vypadá, že ani sami neví, co vlastně čtou a proč. :-D Vzdělávání se je podle mě pro jedince velmi dobré a přínosné, jen mimo těch vlastních dobrých pocitů a trocha sebevědomí, to k ničemu jinému bohužel nevyužije. Nakonec chytří a vzdělaní lidé nejsou společností dobře přijímáni. Já sám se třeba vlastní snahou nadřel dva cizí jazyky, ale víc jak pro osobní potřebu to stejně nevyužiji. Pro společnost to není dost dobré, když nemám nejvyšší diplom za X tisíc korun. :-D
Jinak se životem zaměstnance to i věřím, není to lehké, zvlášť pokud nemáš známé, kteří by tě dostali na dobrou pozici. Zase na druhou stranu, žít jen ve strachu z budoucnosti a honit se v současnosti jako blázen, abych něco nepromeškal, mi přijde také dost sebedestruktivní.

5 LM LM | E-mail | Web | 17. září 2017 v 22:43 | Reagovat

Podľa mňa si toho prečítala hodne. Ja som síce nemala prázdniny, ale čítala som aj tak hrozne málo :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama