Kniha

Knihy přečtené za prázdniny 2017

14. září 2017 v 10:18 | Naoki-Keiko
Hanba mi. Byly mi dopřány skoro čtyři měsíce volna a já četla tak málo. Oproti předchozím prázdninám, kdy jsem měla k dispozici "pouhé" dva měsíce. A moje neaktivita nevězí ve výzvě "měsíc nic nepřečíst", ale tak nějak ve mně samé.

Knihy přečtené za školní rok 2016/2017

23. května 2017 v 8:35 | Naoki-Keiko
Oficiálně můj školní rok skončil již 28. dubna (z důvodu maturit), ale rozhodla jsem svůj tradiční článek o soupisu přečtených knih za školní rok, uveřejnit až po samotných maturitách, kdy už je konec definitvní.

Je mou tradicí už po čtyři roky, uveřejnit soupis literatury, kterou jsem četla v průběhu školních let, prázdnin a v březnu, který je též "měsícem čtenáře".

Články z předchozích letBřezen měsíc čtenáře 2014, 2015, 2016 a 2017

Tož, v tomto výčtu se skrývá všechno, co jsem přečetla za svůj středoškolský, čtyřletý život. Pod čarou je ještě zbytek za poslední, zkrácený školní rok. Mám trochu pocit, že čím víc jsem se musela učit, tím víc jsem četla. Taková divně přímá uměra.

Březen, měsíc čtenáře 2017

1. dubna 2017 v 10:45 | Naoki-Keiko
Březen, měsíc čtenáře skončil před pár hodinami, ale ani letos, v maturitním ročníku jsem nezapomněla na již čtyřletou tradici, sepsat sem trochu detailně knihy, které se mi podařilo za třetí měsíc v roce přečíst.
Pro ty kteří nevědí, Březen měsíc čtenáře je souhrn akcí, které pořádají jednotlivé knihovny (na vlastním zvážení) pro podporu čtenářství, čtenářské gramotnosti, kulturní výchovy apod. Vyhlašují se například čtenáři roku, knihovny organizují různé akce, které obvykle nedělají, menší knihovny s menšími finančními prostředky zvou do svých útrob alespoň třídy základních škol, pro které vytvářejí nějaký výukový program apod. Do akce se nemusí zapojít každá knihovna.
Knihy, které jsem za březen přečetla:

Knihy přečtené za prázdniny 2016

30. srpna 2016 v 9:36 | Naoki-Keiko
Uf, a už dost, už nemůžu :). Už toho víc nepřečtu. Seznam přečtených knih odpovídá počtům jako z předchozích let, ale na konci sprna jsem se pořádně rozjela. Wow... a teď dost tlachání:

Knihy přečtené za školní rok 2015/2016

26. června 2016 v 21:34 | Naoki-Keiko
Můj předposlední školní rok se blíží k neodvratnému konci a ani letos jsem nezapomněla vytvořit seznam všeho přečteného za předchozích deset úmorných měsíců. Můžete diskutovat, ptát se, ráda se s vámi pobavím. Knihy jsou téma, které se totiž nikdy nevyčerpá. Letos jsem přečetla čtyřicet osm knih.
*Řazeno chronologicky, prvně název, v závorce autor

Březen, měsíc čtenáře 2016

31. března 2016 v 21:42 | Naoki-Keiko
Rok 2016 nebyl příliš úrodný. Za letošní březen jsem nepřečetla mnoho knih a z těch, které se mi dostaly do rukou, nepovažuji za žádné skvosty. Vzhůru do toho a půl je hotovo .

Rychlokvaška

8. března 2016 v 18:52 | Naoki-Keiko
Analyzuji rychlokvašku, ne že bych neměla na práci nic jiného, ale jedná se o velmi zajímavou činnost. Rychlokvaškou nazývám knihy, které jsou dělány výhradně pro peníze, ne, že by tomu tak dříve nebývalo. Když chtěl nějaký autor jíst, musel napsat bestseller, a většinou, pokud jej napsal se s ním proslavil až po smrti. To není ale scénář dnešních dní. Dnes vznikají bestsellery na počkání, vždycky, když se potřebují vyždímat peníze.
Na rychlokvašky se nelze dívat jen negativně. Bez rychlokvašek by plno lidí přišlo o práci a také, spousta lidí by knihu do ruky nevzala- kdyby kolem toho nebyla ta hezká reklama, anotace, doporučení atd., napadlo by mnoho z vás číst? Mnoho knižních blogerů je důkazem, že bez rychlokvašek by jejich blogy neexistovaly. Nehodlám rychlokvašky (jenom) hejtit, chci se jim jen dostat pod kůži.

Knihy přečtené za prázdniny 2015

28. srpna 2015 v 15:21
Rok se s rokem sešel a přestože prázdniny zdaleka nekončí (máme ještě pár dní k dobru, my studenti a žáci ZŠ a SŠ), vydávám svůj tradiční seznam přečtený knih za tento dvouměsíční úsek. Asi se to stává tradicí, ale mé číslo je opět patnáct. Patnáct kousku za víc jak šedesát dní. Víc jsem nebyla schopna přečíst. Výpis pod perexem (rozkliknutí článku).

Knihy přečtené za školní rok 2014/2015

29. června 2015 v 20:11
Narozdíl od mnoha jiných vzdělávacích institucí, ten můj se rozhodl školní rok bez úlev dotáhnout až do konce. A protože si myslím, že během jediného dne do vysvědčení už nic nepřečtu (ani se mi momentálně nechce), vydávám dnes svůj seznam přečtených knih za tento školních rok, tedy deset měsíců. Opět je velmi pestrobarevný, řazeno chronologicky, ne abecedně.

Březen, měsíc čtenáře 2015

31. března 2015 v 10:00
Rok se s rokem sešel a opět končí tento projekt, kdy se knihovny otevírají čtenářům víc než obvykle a pořádají různé kulturní akce. Já na blogu jsem si založila takovou menší tradici, udělat výpisek ze všech knih, které jsem za březen přečetla. Tady je letošní várka.

 
 

Reklama