"Od nejranějších let jsem viděl propast mezi myšlenkou a jejím vyjádřením. Bohužel jsem nikdy nebyl schopen uspokojit svou duši: nikdy jsem nedokázal přenést na papír své představy."
Beethoven

REKLAMY, PŘIPOMÍNKY, ODPOVĚDI, VZKAZY - ZDE


PROJEKTYBloguji už nehorázně dlouho a za tu dobu jsem napsala plno příspěvků. Vybrala jsem zlomek těch, které považuji za lepší a které mě vystihují. Seznamte se se mnou skrze psaný text:

X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X

***

Pro čtenáře

Proč číst a nečíst knihy Johna Greena

3. října 2017 v 11:29 | Naoki-Keiko
John Green vnesl do literatury pro mládež jakousi revoluci. Uvedl do světa knih hipsterství jak se patří. Jeho hrdiny jsou podivíni a hrdinkami tajemné, nedosažitelné dívky dotýkající se světa magického realismu (skoro jako Haruki Murakami). Příběhy odehrávající se tady a teď. Většinou.


Knihy Johna Greena nemám v oblibě. Možná tím, že nejsem začínající čtenář. John Green totiž pomáhá svým čtenářům pochopit i něco jiného než pubertální kecy alá "mě tak nikdo nemá rád". Vyjádřila bych to tak, že Green se pokouší jednoduchým stylem psaní ve stylu mluvy puberťáka, který má ve všem zmatek, vysvětlit existencialismus či podobnou hrůzu. A když se nad tím zamyslíte- to opravdu nejde.

Jak jsem měsíc nečetla knihy

6. září 2017 v 11:33 | Naoki-Keiko
"Všichni si dávají výzvy, že za měsíc něco přečtou, ty se vyzveš k tomu, že číst nebudeš."


Výrok mé kámošky, který vystihuje pointu tohoto článku. Pokud sledujete můj blog déle, jistě jste si všimli, že skoro od jeho založení vždy začas zapíšu seznam knih, které jsem přečetla za jistý časový úsek (školní rok, prázdniny…). A pokud se na nějaký seznam podíváte, pochopíte, že já čtu hodně. Někdy až moc.

Knižní výzva

10. července 2017 v 19:49 | Naoki-Keiko
Protože se obávám, že vzhledem k zahlcenosti prázdnin a příštího školního roku nebudu schopná produkovat nic jiného než jen články na typu "výzvy", rozhodla jsem se s tím začít už dnes.
Nápad knižní výzvy jsem dostala na blogu Penny, která si zase nápad vypůjčila z jiného blogu. Líbí se mi netradiční pojetí bodů, některé si ale pozměním k obrazu svému.


1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Válčíme s knihami

23. června 2015 v 20:41
Nám, žákům a studentům školou povinných brzy začnou letní prázdniny. My i vy ostatní si jistě všímáte různých seznamů knížek, které je možno si o svém volnu přečíst. Přemýšlím, proč se vždy jedná o lehké čtivo. Nejsou právě prázdniny tím nejvhodnějším obdobím, abychom zapnuli své mozkové závity, když jsme je celých deset měsíců šetřili jen a jen pro školu?
Mnoho z vás mi řekne, že během školy nemá čas číst, musíte se učit. A tak když už na učení nemusíte plýtvat svou šedou kůrou mozkovou, proč nechat lenivět mozek na něčem lehkém, čím se můžete bavit během celého roku?
Takže dnes ode mě dostanete pár tipů, jak se ani o prázdninách nenudit. Téma antivfšistické, válečné, genocidní či samo o sobě tragické mi není cizí a tak bych vás letos o prázdninách chtěla zasvětit do téma válek a vše kolem ní.

Proč nemilovat Poea

23. ledna 2015 v 22:27
Psáno ve čtvrtek 15.1.

Dneska mají svátek nositelky mého oblíbeného jména a já jsem se rozhodla na jejich počest sepsat článek, který se však žádné z Alic týkat nebude. Anebo že by snad jedné ano? Možná jedné, té z Říše divů. A nezůstaneme jen u dívčiny, která spadla králičí norou do jiného světa.

Vzpomněla jsem si nejen na Lewise Carola, ale třeba i Edgara Allana Poea. A málem bych zapomněla na "našeho" Franze Kafku. Co mají tito spisovatelé společného kromě toho, že jsou mrtví a slavní? Jsou oblíbení. Proč tomu tak je, že je všichni vychvalují do nebes? Jak může být tak strašně moderní opěvovat Havrana? Co je kouzelného na Šklíbě? A proč je doopravdy šmrnc a šik porozumět Kafkovi? A co o tom může napsat taková obyčejná Naoki, která ani jednomu z nich příliš neholduje?

Proč je někdy lepší nečíst

16. srpna 2014 v 11:41
Jsem náruživá čtenářka, já vím a myslím, že pokud tu občas jste, tak to víte taky. Jenomže si myslím, že existuji stavy a chvíle, kdy je lepší nic nečíst (a hlavně ne vkladní knížku!). Zkusme je najít a odůvodnit.

 
 

Reklama