"Od nejranějších let jsem viděl propast mezi myšlenkou a jejím vyjádřením. Bohužel jsem nikdy nebyl schopen uspokojit svou duši: nikdy jsem nedokázal přenést na papír své představy."
Beethoven

REKLAMY, PŘIPOMÍNKY, ODPOVĚDI, VZKAZY - ZDE


PROJEKTYBloguji už nehorázně dlouho a za tu dobu jsem napsala plno příspěvků. Vybrala jsem zlomek těch, které považuji za lepší a které mě vystihují. Seznamte se se mnou skrze psaný text:

X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X

***

Pro Otaku

Než se zabijeme, tak si zacitujeme

7. února 2016 v 12:29 | Naoki-Keiko
"Spravedlnost je předmětem sporu; moc je snadno rozpoznatelná a nezpochybnitelná. Proto nesmí spravedlnost zvítězit nad mocí."
"Promiň mi to, ale ´Dávno jsem zvěděl, že jako základní hygienické opatření jest třeba být nad pozoru před těmi, jež citují Pascala.´"
"Věděl jsem, že to řekneš. To je Ortega, že? Kdybys ty citoval Pascala, byl bych řekl to samé."

Otázka za tři bludišťáky, je tohle rozhovor za a) dvou vzdělaných mužů na akademické půdě studia sociálních věd; b) dvou vzdělaných mužů, kteří se za pár vteřin rozcupují na kousky?

Líbání v anime zakázáno?

11. prosince 2015 v 20:43 | Naoki-Keiko
Sledujete poslední minuty anime, kde to mezi hlavními protagonisty jiskří jako dráty tramvaje při dešti. Dvě minuty do konce, máte to přesně spočítáno, kdy začne ending nebo titulky a ty dvě postavičky na sebe tak významně hledí jako by samým porozuměním měly splynout v jednu bytost. Reakce mohou být následující:

Kde cesta nindži končí?

25. července 2015 v 13:53
Nadešel ten čas, kdy jsem se rozhodla pohřbít tu odumírající část sebe samé se vší důstojností. Takový pohřeb nestojí (aspoň mně) žádné peníze, ale hromadu odvahy, která je zničehonic ohrožena všechnou tou melancholií kolem. Naznala jsem, že dnes přišel ten den s velkým D, kdy je zapotřebí se svou malou minulostí skoncovat, tak aby na ni zbyla jen krásná vzpomínka s hřejivým pocitem u srdce. Není cesty zpět.

Řetězy spravedlnosti nerezaví...aneb co ve mně zanechalo Psycho-pass

30. září 2014 v 17:14
Anime, které se mi zarylo hluboko pod kůži a v Japonsku bude mít brzy premiéru druhé řady. A já, jakožto opravdová fanynka, bych to chtěla shrnout do určité kostky, proč se mi to tak líbí a čím mě to obohatilo. Tento text bude hodně fanouškovsky laděný a tedy i s plno spoilery. Nebudu se s nezaučenými mazlit, když rozkliknou článek kliknou a začnou jej číst.

Několik (ne)obvyklých důvod proč sledovat anime

9. září 2014 v 19:57
On to píše asi každý milovník anime a mangy a podobných serepetiček a tak to napíšu taky. Jen se chci vyvarovat takových těch "klišé pravd", kterými je každý nováček zahlcen ze všech stran jakmile vleze na internet a podívat se na to z praktičtějšího hlediska, jako člověk z masa a kostí a ne jako něco vyvoleného a nadpřirozeného.

Rozruch kolem Naruta (část I.)

12. srpna 2014 v 22:13
Naruto je jedním z anime o kterém musel slyšet asi každý otaku a možná i neotaku. Znám osobně pár lidí, kteří se touto kulturou nezabývají, leč Naruta znají z televize (s dabingem) anebo i z internetu s titulky a necítí se jako otaku. Naruta zná zkrátka mnoho lidí ale je stále kolem něj ten správný rozruch jako kdysi?

Jsi otaku? No a? Můj soused taky

4. srpna 2014 v 10:01
Staří a zatvrzelí otaku, kteří jsou anime, mangou, Japonskem a Koreou postihnutí déle se pravděpodobně setkávali s nepochopením víc než my, kteří jsme s tím začali později. Anebo se s přímým odporem nesetkávali otevřeně, jen si mysleli, že to společnost nepochopí. Uplyne (třeba) pět let a jak jsme na tom dnes?

Pokemon

7. listopadu 2013 v 14:00
Dneska si jdu takhle po pokoji po něco do skříně a tam najdu jednu věc, která mi vnukla myšlenku a námět pro tento článek. A já si uvědomím, že jsem bývala taktrochu otaku,už odmala aniž bych si to uvědomovala. No jo asi každému to začínalo Pokémony( a možná i Digimony, jestli si vzpomenete)...no od té doby se mnoho a mnoho změnilo, ale ten Pikachu ve mně zůstane, ať chci nebo ne...a já myslím chci.

Názor na Yaoi

11. února 2013 v 13:08
Chtěla bych se vás zeptat...
No nejdřív se tu pokusím vyjádřit svůj postoj k yaoi a pak přejdu k té druhé věci...
Yaoi- druh japonské kultury s homosexuální tématikou(anime,mangy,tím pádem i fanfiction a fanart)-jestli jsem to dobře pochopila. Asi jsem to už někdy napsala,ale udělám to znovu-k yaoi jsem si cestu nenašla. Nevím nechytlo měto. Teď se tu pokusím vyjádřít svůj postoj k tomuto žánru...
Nevím jak bych měla začít,nechci tady někoho kritizovat,nechci nikomu ublížit-já proti yaoistům nic nemám,vážně nic.
Jenom...jenom tomu nerozumím...můj postoj k tomuto žánru celkově je...já osobně mám pocit,že je to nepřirozené. Tedy,že většina z nás má v hlavě zakomplexovano,že muž a žena patří k sobě. Tohle není nějaká narážka! Na nikoho! Tak to prosím tak berte...děkuji
Mě jsou osobně homosexuálové úplně fuk. Mám k nim neutrální postoj. Oni už takdy jsou vlastně odjakživa,je to počínání přírody. Někdo by řekl,že je to genetická chyba...JÁ TAKOVÁ ALE NEJSEM....a tak to řeknu,že v případech homosexuálů si příroda počínala pouze jinak,než ve zbylých 96% zbylé populace.
Mě to ale nejde moc do hlavy,to yaoi. Tedy tématika mužů-homosexuálů. Co na tom tak vidíte? V čem vás to zaujalo? Proč o tom píšete,čtete,diskkutujete?
Já to nemyslím zle,já se ptám z čisté zvědavosti,kdybych na to znala váš názor,ptát se nebudu. Doufám,že tenhle článek nikoho nepopudí,mně to jenom zajímá...nic víc. Tak mi prosím napište...vím že homosexualita a yaoi(popřípadně yuri) není to samé a za žádnou cenu jsem se nechtěla navážet...
Fakt mně zajímá váš postoj k yaoi (popřípadně k yuri),ať užje jakýkoliv!

Vocaloid postavy

9. února 2013 v 14:09
Když ta brouzdám na youtube(YT),tak stále narážím na nová a nová videa a tím pádem na nové i nové postavy a hlasy. Tak se mi tu vystavuje otázka,kolik jich vlastně je. Tu nejzákladnější sestavu asi známe všichni,ne(tedy kdo o Vocaloidu slyšel)-Miku,Rin,Len,Kaito,Luka,Gakupo a Gumi...(vynechala jsem někoho? Napište to do komentů!). Ti jsou asi nejznámější,na tom se shodneme snad všichni...

Pak jsou tu tací,co se vyskytují a účinkují spolu s těmi ze základní sestavy. Například Meiko(můžete ji najít ve Synchronicity,tak i v Daughter of Evil a Servant of Evil),ale nějaká sola s nimi nejsou zas tak moc známá.

Pak jsou tu ti,co jsou tu docela dlouho,ale moc se neujali. Například UTAU, Yokune Ruko...

Dále ti noví,ze kterých podle mně něco bude:Ia,SeeU.

Pak je tu skupina,která podle mně má velice krásné hlasy,jenom nemůžou jaksi prorazit,taková Hanatan, Pokota,Kakichoko...-jsou prakticky neznáme a občas zpívají i něco,co nazpívala ta základní sestava a já mám pocit,že to může být i lepší...

Pak jsou tu noví,co podle mně jen tak neprorazí,ale to je na každém individuálním vlastníkovi Vocaloidu,jakou má fantazii a schopnosti,třeba takovou Cull či Tone Rion se mohou dostat až k závratným výšinám pokud jim někdo dodá nějakou novou neokoukanou hitovku. :DOny ty hlasy nejsou špatné,jenom mám pocit,,že už tu podobné jaksi byly. Celá veřejnost totiž nemá hudební sluch(samozřejmě,že někteří ano :D) a proto,to může trošku splývat a zdát se to okoukané...v tom je ten háček.

A nakonec jsou tu ti s velikým otáznikem,protože si u nich nejsem jistá,jestli patří i do Vocaloidu,našla jsem s nimi jednu písničku,a pak ještě nějaké,ale nejsem si jistá,jestli je to nazpívané jimi. Tahle písnička(TADY) se vám otevře na nové stránce,takže nebudete muset překlikávat,jestli se sem budete chtít někdy ještě vrátit.Tak s ní bych chtěla zakončit tento děsivý článek...když tak mi k tomuto poslednímu odkazu na video napište jestli ti tři do Vocaloidu patří nebo ne. Já si osobně myslím,že jo,ale chci se ještě radši zeptat,abych netápala(mate mně tam to poslední jméno protože není japonské a informace jsem o nich jaksi nenašla,takže proto se o to zajímám,možná někomu může přijít,že to má nějaké yaoistické prvky,ale mně se líbí ty jejich hlasy (no a ztvárnění je taky dobrý Mrkající)

Obrázek,který podle mně vystihuje tento článek Usmívající se


Jo kdybyste k tomu měli nějakou připomínku,tak napište do komentů...no a jak to vlastně vidíte s Vocaloidem vy? Napište,ať se máme o čem bavit Smějící se.
 
 

Reklama