"Od nejranějších let jsem viděl propast mezi myšlenkou a jejím vyjádřením. Bohužel jsem nikdy nebyl schopen uspokojit svou duši: nikdy jsem nedokázal přenést na papír své představy."
Beethoven

REKLAMY, PŘIPOMÍNKY, ODPOVĚDI, VZKAZY - ZDE


PROJEKTYBloguji už nehorázně dlouho a za tu dobu jsem napsala plno příspěvků. Vybrala jsem zlomek těch, které považuji za lepší a které mě vystihují. Seznamte se se mnou skrze psaný text:

X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X

***

Recenze-ostatní

Šest různorodých příběhů ze středoškolského prostředí USA

31. srpna 2017 v 17:32 | Naoki-Keiko
Tady v Česku jsou na americké středoškolské příběhy dva názorové tábory. Ti, kteří vše sledují bez jediného zamyšlení, staví americký vzdělávací systém na piedestal a nejradši by to zavedli i tady (upřímně, nedej bože) a pak jsou tu lidi, kteří se řídí heslem "co je americké, to je špatné". A pak jsou tu ti ostatní, kteří to nijak neprožívají a příležitostně se přiklánějí k jednomu nebo druhému táboru.
Jsem člověk, který se snaží patřit do těch zdravých "ostatních" ale všímám si, že se často přikláním k druhé názorové skupině ("co je americké, to je špatné"), je to asi proto, že i my v Evropě toho umíme v kultuře zastat hodně a jinak (-tak jak se mi to líbí víc a je mi to bližší) a pokud ne, soudruzi v Asii to jistí.
Ale existuje několik málo světlých chvilek, kdy se mi náměty s touto tématikou líbily. A ráda bych vám je doporučila a je jedno, jaký názor zastáváte.


Life is strange

19. srpna 2017 v 22:15 | Naoki-Keiko

Stává se ze mě geek, hipster či podobné individum, ale i ke mně se konečně po dvou letech dostala hra jménem Life is strange. A jestliže se zpráva o její existenci dostala ke mně, znamená to, že vy ostatní ji dávno znáte, máte ji obehranou snad stokrát a víte o ní tisíckrát víc věcí než já.

 
 

Reklama