Ve světě INTJ

Omezenost v nezávislosti

10. září 2017 v 12:35 | Naoki-Keiko
Ke přečtení článku je potřeba znát dva významy- co to je MBTI. A co to je INTJ. Jedná se o velice zjednodušené a obecné vysvětlení (prostě jak to umí jen tetička Wikipedie), ale k pochopení článku postačí úplně.

A protože typy osobností jsou velmi spekulativní vody, nemohu čekat, že se zde dočkám pochopení od každého, protože každý, kdo se s problematikou setkal, to vidí asi jinak. Můžete nesouhlasit, dávat svůj nesouhlas jakkoliv najevo, můžete kritizovat můj pohled na svět, ale každý nosíme jen svojí kůži a každá ta kůže reaguje na stejné podněty jinak.

Můj život s INFJ

31. října 2016 v 19:15 | Naoki-Keiko
Introvertní usuzující typy s převahou myšlení, jedni z nejvzácnějších charakterů podle charakteristiky MBTI, mi byli vždycky souzeni. Na to, že těchto na všechno nadaných umělců, přirozených introvertních vůdců ať už duchovních nebo světských je na světě asi jedno procento, já na ně narážím takřka pořád. Dokonce se občas stýkám s několika INFJ zároveň. Ať už je potkám naživo nebo přes internet-potkávám je.

-jsou inteligentní
-umělecky založení, ale na rozdíl od jiných umělecky založených typů, jsou trochu víc praktičtí
-schopnost extrovertně vystupovat i když jsou to introverti
-INFJ o sobě může tvrdit, že je na světě sám samotinký, ale dost často se kolem něj motá plno lidí, které k sobě přitahuje
-duchovně založení (něčemu silně věří aniž by příslušeli k nějaké víře)
-schopni v humanitních tak i exaktních sférách vědy
-bohatý vnitřní svět
- myslí často na druhé
-zranitelní, někdy přecitlivělí, dávají svůj stav vědět jen svým nejbližším
-vizionářské myšlení
-týrat INFJ se nevyplácí, nejen že mu pokřivíte osobnost, ale on se bude pak mstít, považovat se za oběť a zvýší se mu i tak vysoká pravděpodobnost ke spáchání sebevraždy

…INTJ (analytik, stratég) je pro INFJ spřízněná duše…
 
 

Reklama